Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 987

(Zij-)markeringslichten afgeschermd

Dit is APK-afkeurpunt 987 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie verlichting. Het werd in Nederland 860 keer geconstateerd bij keuringen, op 743 verschillende voertuigen.

Klein bedrag. Terugkerende storingen kunnen wel op bedradingsproblemen wijzen.

Geconstateerd
860
Voertuigen
743
Van alle gebreken
0.00%
Meest voorkomend
#367

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.00% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 367 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 14-09-2023 en het laatst op 08-09-2026. Gemiddeld is het 1.16 keer per voertuig gemeld — dat het vaker dan één keer per auto terugkomt, wijst erop dat het regelmatig niet blijvend wordt verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Adria.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 987 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Adria4.14811.642
Knaus0.756.965
Buerstner0.327.518
Fiat0.264310.243
Ford0.013630.830
Mercedes-Benz0.05474.108
Citroen0.03380.541
Peugeot0.03652.848

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.