Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 235

Onderdeel gasveersysteem ondeugdelijk (bevestigd)

Dit is APK-afkeurpunt 235 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie wielophanging. Het werd in Nederland 1.272 keer geconstateerd bij keuringen, op 1.246 verschillende voertuigen.

Draagarmen, fuseekogels en lagers zijn arbeidsintensief om te vervangen.

Geconstateerd
1.272
Voertuigen
1.246
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#329

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 329 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.02 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Chevrolet.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 235 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Chevrolet0.0255.569
Fiat0.06310.243
Mercedes-Benz0.05474.108
Citroen0.04380.541
Suzuki0.03294.771
Hyundai0.03365.605
Opel0.04648.990
Volkswagen0.051.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.