Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 187

Fuseekogel of fuseekogelhuis vertoont corrosie

Dit is APK-afkeurpunt 187 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie stuurinrichting. Het werd in Nederland 2.195 keer geconstateerd bij keuringen, op 2.156 verschillende voertuigen.

Veiligheidskritisch. Speling of beschadigde hoezen leiden tot vervolgschade.

Geconstateerd
2.195
Voertuigen
2.156
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#282

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 282 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 02-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.02 keer per voertuig gemeld, dus meestal wordt het na één melding verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Nissan.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 187 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Nissan0.5122262.453
Mercedes-Benz0.4184474.108
Suzuki0.4106294.771
Hyundai0.3110365.605
Ford0.3162630.830
Opel0.2111648.990
Renault0.197647.265
Volkswagen0.11831.252.669

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.