Naar de inhoud
autocontrole.nl

Afkeurpunt 048

Dragende delen ondeugdelijk bevestigd

Dit is APK-afkeurpunt 048 uit de gebrekencodelijst van de RDW, in de categorie overig. Het werd in Nederland 3.530 keer geconstateerd bij keuringen, op 2.900 verschillende voertuigen.

Vraag de verkoper om toelichting bij dit punt.

Geconstateerd
3.530
Voertuigen
2.900
Van alle gebreken
0.01%
Meest voorkomend
#237

Hoe vaak komt dit voor?

Dit gebrek is goed voor 0.01% van alle 24.662.334 gebreken die de RDW bij keuringen heeft geregistreerd, waarmee het op plaats 237 staat.

Het werd voor het eerst vastgelegd op 03-06-2022 en het laatst op 10-09-2026. Gemiddeld is het 1.22 keer per voertuig gemeld — dat het vaker dan één keer per auto terugkomt, wijst erop dat het regelmatig niet blijvend wordt verholpen.

Bij welke merken komt dit het vaakst voor?

Afgezet tegen het aantal auto's van dat merk op de weg komt dit gebrek het vaakst voor bij Nissan.

De ruwe aantallen zeggen weinig: er rijden ruim een miljoen Volkswagens rond, dus die staan bijna overal bovenaan. Onderstaande tabel deelt daarom door het wagenpark per merk.

Voorkomen van afkeurpunt 048 per merk, per 1.000 geregistreerde voertuigen
MerkPer 1.000 auto'sGeconstateerdWagenpark
Nissan0.246262.453
Fiat0.250310.243
Opel0.186648.990
Suzuki0.131294.771
Ford0.133630.830
Peugeot0.133652.848
Volkswagen0.0501.252.669
Toyota0.019786.490

Alleen merken met minimaal 5.000 geregistreerde personenauto's. Een hoger getal betekent niet automatisch een slechter merk: leeftijd en gebruik van het wagenpark spelen mee.

Bron: open data van de RDW (RDW open data (m9d7-ebf2, a34c-vvps, hx2c-gt7k)), verwerkt op 11-09-2026. Aantallen betreffen alle door keuringsinstanties gemelde gebreken in de dataset.